+420 725 167 254 burzatabor@seznam.cz

 

Krásné dívky se fotily s auty pro hospic

Tábor – Na všechovském letišti bylo rušno. Na runwayi se fotily obálky dvou kalendářů pro Domácí hospic Jordán.

Kalendáře se budou prodávat za 300 korun na konci září přes webové stránky a na dobročinném srazu mustangů v Táboře 13. října.
Kalendáře se budou prodávat za 300 korun na konci září přes webové stránky a na dobročinném srazu mustangů v Táboře 13. října. | Foto: Deník / Lenka Pospíšilová

 

S myšlenkou přišla Vendula Kůtová Stejskalová, s organizací pomohl Jaroslav Grepl, který pořádá táborský sraz mustangů a US Cars.

Vizážisté, majitelé vozů, kadeřnice, fotograf i modelky se dobrovolně přihlásili bez nároku na honorář. „Zájem byl tak veliký, že jsme z původního úmyslu nafotit jeden kalendář přistoupili k tvorbě dvou. V prvním budou veterány a ameriky, v druhém moderní vozy,“ upřesňuje Jaroslav Grepl.

Krásné dívky a auta pózovaly na dalších 12 místech Tábora a v blízkém okolí. Yvona Kodadová z Tábora zrovna ladila detaily u černého Buicku Riviera z roku 1972. „Jsme taková trošku sběratelská rodina, máme i červeného mustanga a bílého lincolna, kteří se nyní fotí,“ vyjmenovává.
Fotografovi Radkovi Havlíčkovi dalo rozmístění vozů zabrat víc než práce s živými modely. „Po hodině aranžování nastala konečně minuta focení,“ směje se. S charitativními projekty má zkušenost. „Fotím psy pro útulek, je rozdíl ukorigovat tolik aut a lidí. Na druhou stranu mám rád různorodost, baví mě to,“ dodává.
Organizátoři chtějí do konce roku na účtu zůstatek 200 tisíc korun. Kalendáře se budou prodávat za 300 korun. „Dvě stě půjde na účet, zbytek jsou výrobní náklady. Výnos, který poputuje hospicu, doplní výdělky z prodeje triček či koruna z každé prodané vstupenky na burzu,“ doplňuje Vendula Kůtová Stejskalová.

Pomoci lze i zasláním peněz na účet

115 – 8834450207/ 0100   –    TRANSPARENTNÍ ÚČET ZALOŽENÝ PRO HOSPIC TÁBOR


Zdroj

 

 

OBRAZEM: Krásné dívky a vozy se setkaly pro dobrou věc

Tábor /VIDEO/ – V neděli 4. srpna dopoledne bylo na Všechovském letišti rušno. Fotily se zde dva dobročinné kalendáře pro Domácí hospic Jordán.

Na všechovském letišti a v okolí Tábora se fotily dva dobročinné kalendáře pro Domácí hospic Jordán.Na Všechovském letišti a v okolí Tábora se fotily dva dobročinné kalendáře pro Domácí hospic Jordán. | Foto: Deník / Lenka Pospíšilová

 

S bohulibou myšlenkou přišla Vendula Kůtová Stejskalová, s organizací jí pomohl Jaroslav Grepl, který pořádá Táborský sraz Mustangů a US Cars letos také s dobročinným podtextem.

Vizážisté, majitelé automobilů, kadeřnice, fotograf i modelky se buď sami přihlásili nebo přijali pozvání bez nároku na honorář. Zájem byl tak veliký, že z původního úmyslu nafotit jeden kalendář, přistoupili k tvorbě dvou. Modelky a automobily pózovaly ještě na dalších 12 místech v Táboře a okolí.

Na transparentním účtu, který pro tyto účely založili, chtějí mít do konce roku 200 tisíc korun. Výnos z prodeje kalendáře, který poputuje na provoz a účely Domácího hospicu Jordán, doplní také výdělky z prodeje triček či koruna z každé prodané vstupenky na Burzu Tábor.

Táborský hospic Jordán, který tímto skutkem v neděli podpořily desítky lidí, poskytuje služby umožňující lidem s nevyléčitelným onemocněním v pokročilém a konečném stadiu nemoci zůstat v kruhu svých blízkých, ulevit od bolesti a dalších tělesných i duševních obtíží.

Podrobnosti přineseme v následujících dnech v tištěném vydání Táborského deníku.

Zdroj

 

 

Burza Tábor v ZIPINZERT.CZ

 


Zdroj

 

 

Burza přichystala doprovodný program

Tábor – V sobotu 18. května od 7 do 12 hodin obsadí již potřetí prostory letiště Čápova dvora obchodníci. Burza Tábor pro návštěvníky při této příležitosti připravila několik novinek. Ty přiblížila jedna z organizátorek Vendula Stejskalová.

Ilustrační foto. | Foto: Archiv Burza Tábor

 

„Po jednání s Aeroklubem Tábor, který nám vyšel vstříc, jsme snížili cenu parkovného,“ popsala. Za stání nyní zaplatíte symbolických dvacet korun.

PŘIJEDOU KONĚ

S programem myslí i na děti a milovníky zvířat, od 8 hodin dorazí koně z Jezdeckého klubu Šárka Protivín. „Děti se povozí zcela zdarma a navíc dorazí i stánek s výrobky z podkov. Vše doprovodí ještě tvořivá dílna, kde si děti namalují svojí podkovu,“ upřesnila.

ROLNIČKA VÍTÁNA

Účast potvrdilo mnoho nových prodejců, mezi nimi se objeví i Rolnička, která pomáhá dětem i dospělým s mentálním a kombinovaným postižením. „Jelikož se nám projekt líbí, mohou se u nás prezentovat bez poplatku za stánek,“ podotkla.

Navíc z každé vstupenky od začátku dávají korunu na provoz táborského Hospicu Jordán a spouští i soutěže na sociální síti.


Zdroj

 

První burza zažila úspěch

24.3.2019

Tábor – V sobotu 23. března se konala poprvé burza v areálu Aeroklubu Tábor. Na letiště dorazilo dvaapadesát prodejců, kteří lákali na poklady asi tisícovku návštěvníků.

 

Na letiště dorazilo dvaapadesát prodejců, kteří lákali na poklady asi tisícovku návštěvníků. |

Trojice pořadatelů Vendula Stejskalová, Petr Florian a Vojtěch Petrů byla návštěvností mile překvapena, už ráno zaznamenali plné parkoviště. Navíc k letišti proudily davy lidí i pěšky.

„Nečekali jsme to, bereme to jako velký počáteční úspěch. Mezi prodejci převažovalo občerstvení, ale byla tu všehochuť, starožitnosti, hračky, knihy, textil, auto a moto, každý si vybral,“ popsala Vendula Stejskalová.

DOBROČINNÝ PODTEXT

Další rozměr akci dal také dobročinný podtext. „Z každé vstupenky dáme jednu korunu na provoz Domácího hospicu Jordán,“ osvětlila záměr pořadatelka.

Na akcích podobného typu neplatí EET, a tak je i prostor pro smlouvání. Spektrum návštěvníků bylo opravdu široké, přes zvědavce, rodiny s dětmi až pro znalé sběratele. Prodejci dorazili i místní.

KONEČNĚ V TÁBOŘE

Před rokem prvně zavítala na burzu Jaroslava Pavlátová ze Sezimova Ústí a přišla těmto akcím s rodinou na chuť.

„Bavíme se tím, že prodáváme věci. Přivedli nás k tomu kamarádi. Jezdíme do Hodonic u Bechyně, na bleší trhy do Roudné či do Tchořovic u Blatné, moc nás těší, že budeme mít teď burzu konečně doma v Táboře,“ pochvalovala si.

KAŽDÝ MĚSÍC

Nyní se obchodníci na letiště u Čápova dvora vrátí každý měsíc. Příště si Táboráci mohou nakoupit v sobotu 27. dubna. Další burzy se konají 18. května, 8. června, 20. července, 10. srpna, 21. září, 5. října, 9. listopadu a 7. prosince vždy od 7 do 12 hodin.

Vstupné i parkovné činí 50 korun, děti do 15 let a ZTP neplatí nic. Prodejní místo stojí 150 korun.

Zdroj

Letiště se stane jednou za měsíc burzou

12.2.2019

Tábor – V březnu poprvé otevře veřejnosti burza v areálu Aeroklubu Tábor. Za jejím vznikem stojí tři podnikaví lidé. Akce podobného typu se konají nejblíže v Hodonicích u Bechyně či Tchořovicích u Blatné.

 

Na vzniku táborské burzy se zasloužili společně Vendula Stejskalová, Petr Florian a Vojtěch Petrů. „Loni v létě nás napadlo zorganizovat vlastní prodejní akci, kde by se sdružovali lidé, kteří chtějí prodat staré věci či vlastní výrobky. A tak jsme začali hledat vhodné místo,“ popsala prvotní impuls Vendula Stejskalová.

IDEÁLNÍ PROSTORY

Jako vhodné místo vybrali letiště Tábor. „Oslovili jsme aeroklub, protože pro pořádání takové akce je prostor téměř ideální, je tu dostatek místa pro několik desítek stánků,“ podotkla iniciátorka. Rozhodně však nikomu nepolezou do zelí.

S myšlenkou burzy chtějí pracovat úplně jinak. „Navíc s myšlenkou burzy chceme pracovat jiným způsobem a na jiné úrovni než ostatní. Máme v plánu spoustu doprovodných akcí, které lidem zpříjemní čas strávený na burze. Ty však chystáme, až s příchodem vhodného počasí,“ popsala plány.

ZÁMĚR POMÁHAT

Přijít prodávat i nakupovat může každý a v podstatě cokoliv. „Na první burze mohou návštěvníci očekávat jako doplněk pestrý výběr občerstvení. Hlavně chceme být originální a odlišit se. Například jsme se zapojili do projektu Ježíškova vnoučata. Navíc z každé vstupenky půjde koruna na charitativní účely v Táboře,“ prozradila vizi.

Účast dopředu potvrdili i někteří prodejci, k nákupu budou sirupy z bylin Miroslavy Svatošové, občerstvení Jiřího Pospíchala či věci pro děti Petry Broukalové. Místo si rezervovala také Markéta Kořínková ze Sezimova Ústí se svými dobrotami.

Prvně se otevře 23. března, potom se bude „tržiště“ konat vždy jednou za měsíc. Návštěvníci mají dveře otevřené od 7 do 12 hodin, prodejci mohou přijíždět o hodinu dříve. Místo na burze stojí 150 Kč, vstupné pro nakupující činí 50 Kč. Parkování je možné na místě také za 50 Kč. V objektu je sociální zařízení. Děti do 15 let a ZTP mají vstup zdarma.

Zdroj